Ezt a kérdést rengeteg ember felteszi 2021-ben. Kezdő és nem annyira kezdő vállalkozók is elkövetik azt a hibát, hogy csak később csatlakoznak az internethez. A Facebookon úgy is elérnek, gondolják sokan. Mi ezzel a baj? Miért legyen mégis saját weboldalunk? Nézzük!

A weboldal a sajátunk

Először is szögezzük le, hogy a különböző közösségi média oldalak nem a sajátunk. Nem az enyém, nem a tied, bármikor eltűnhet, törlődhet, megsemmisülhet. Lehet, hogy valakinek 100.000 követője van, azonban egyik napról a másikra elbúcsúzhat tőlük. Nem számít, ha kereskedő, szolgáltató vagy más szakmabeli, kelleni fog a saját weboldal!

Ha egy szóval kéne arra válaszolni, hogy az emberek kihez fordulnak, amikor segítségre van szükségük, akkor sokan éppen az internetet mondanák. Igen, szinte mindenki megtanulta, hogy a Google gyorsan és hatékonyan adhat tanácsokat a problémáinkra, megmutathatja, hogy miként kell összeszerelnünk egy asztalt, vagy elmagyarázza, hogy melyik a legjobb vírusirtó az új gépünkre.

Ha pedig az emberek a neten nézelődnek, akkor nekünk is ott a helyünk!

Okok a saját weboldal mellett

  1. A saját honlap egyik előnye, a megbízhatóság. A többi oldallal ellentétben nem kell attól félnünk, hogy egyszer csak beállít a rendszergazda, egészen addig a sajátunk lesz a hely, amíg fenntartjuk a Domain nevünket. Igaz, volt rá példa, hogy valakinek feltörték az adatait, azonban ezt biztonsággal kikerülhetjük.
  2. Az sem utolsó szempont, hogy a nevünk, a márkánk sokkal hitelesebb lesz. Amikor a vevő rákeres a szolgáltatásaidra, és azt látja, hogy ingyenes platformot használsz, ami lassan tölt be, esetleg kinézetre sem túl jó, akkor el fog menni a kedve a vásárlástól. Sokkal jobb, ha adunk magunkra és a weboldalunkra, így a vevőink hamarabb döntenek a vásárlás mellett.
  3. A saját honlap elérése és láthatósága is növekedni fog. Ahogy fentebb említettem, a Google a barátunk lehet. Ha ügyesek vagyunk, akkor éppen a mi válaszainkat fogja megmutatni a felhasználó problémájára. Ehhez rendszeres tartalomgyártásra lesz szükségünk, de legalább a weboldal már készen lesz.
  4. Tény és való, hogy a honlap nem ingyenes, mindenkinek fizetnie kell érte. Azonban még így is sokkal olcsóbb, mint mondjuk egy fizikai bolt működése. Lehet, hogy az internetes élet távol áll tőlünk, azonban az egyik legnagyobb előnye, hogy kis befektetéssel is profin kivitelezhető.
  5. Az sem utolsó szempont, hogy a nap 24 órájában elérhetőek leszünk. Ma már rengeteg automatizált rendszer létezik, így nem kell azonnal válaszolnunk a levelekre és a vásárlásokra. Ha valaki leadja a rendelését, akkor a rendszer feldolgozza, kiküldi neki a számlát, még akkor is, ha mi éppen alszunk. A vásárlónak nem kell igazodnia a hagyományos nyitvatartási időkhöz, és sokkal gyorsabban megkapja a rendelését, főleg, ha online is megtekinthető.

Ha még mindig nem sikerült meggyőznünk magunkat, akkor gondoljunk a konkurenciára. Nekik biztosan van weboldaluk! Miközben mi csak hébe-hóba kommunikálunk a vásárlóinkkal, addig a konkurencia saját e-mail közösséget épít ki, és mindennap kapja a rendeléseket.